Skip to content

marketingu promocyjnego

W pewnym momencie swojej kariery pracowałem w branży medycznej. Pamiętam niezliczonych przedstawicieli narkotyków wchodzących do biura, rozdających darmowe długopisy, materiały biurowe i inne darmowe rzeczy oznaczone ich logo. Tylko mały znak, aby o nich pamiętać. Jak na ironię, zadziałało! Nie mogliśmy sobie przypomnieć nazwy narkotyku, kiedy nas o to poproszono, ale z powodu małego długopisu, którym codziennie pisaliśmy, wywołało to nasze wspomnienia.

visit https://studioreklama.com/

Czym jest marketing promocyjny? Pomyśl o wszystkim, co „rozdajesz”, aby przyciągnąć klientów do drzwi. Kupony, kup jeden, a drugi dostaniesz za darmo, karty perforowane, kredyt sklepowy na każdy zakup, konkursy, próbki i upominki. W przypadku kwoty, jaką wydaje Twoja firma, zwrot z inwestycji może być całkiem opłacalny.

Oto kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wdrażaniu marketingu promocyjnego:

Planujesz zbierać nazwiska, e-maile, adresy do leadów? Zadaj swoim klientom podczas rejestracji kluczowe pytania, które pomogą Ci określić ich zainteresowania.
Jaka zachęta najlepiej pasuje do Twoich produktów lub usług? W przypadku przedmiotów materialnych rozważ kupony lub kup jeden, a drugi otrzymasz za darmo. W przypadku usług może zniżki lub bezpłatne pocieszenie.
Jaki masz budżet? Najwyraźniej nie chcesz zdradzać wszystkiego. Jeśli oferujesz zniżkę, rozważ obniżkę tylko niektórych produktów w stosunku do całego asortymentu.
Jak określisz swój sukces? Czy istnieje sposób śledzenia, kto korzysta z Twoich promocji?
Jak będziesz reklamować? Czy będziesz mieć stronę internetową, drukować materiały marketingowe lub zatrudnić agencję marketingową do promowania Twojego prezentu?
Czy Twoja promocja jest zgodna z prawem federalnym i stanowym? Federalna Komisja Handlu stwierdza, że „gdy oferta „darmowa” jest powiązana z zakupem innego produktu, cena zakupionego produktu nie powinna być podwyższona w stosunku do ceny regularnej. Wszelkie konkursy lub loterie oferowane przez firmę, które wymagają zakupu, aby wziąć w nich udział, są nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Sprawdź swój kraj lub stanową agencję rządową, aby upewnić się, że przestrzegasz przepisów i przepisów.
Czy są jakieś „haczyki”? Jeśli tak, koniecznie poinformuj o tym swoich potencjalnych klientów/klientów. Na przykład, jeśli produkt jest wymieniony jako „bezpłatny”, ale wymaga wysyłki, upewnij się, że Twoi klienci są w pełni świadomi, aby nie było nieporozumień.

Published inBusiness